„Kim był Józef Buzek” to tytuł etiudy teatralnej przygotowanej przez Zespół Teatralny LOTE pod kierunkiem p. Katarzyny Zawistowskiej-Słupczyńskiej. Etiuda powstała z okazji Śląskiego Forum Luterańskiego, poświęconego właśnie wybitnej postaci jaką był Józef Buzek. Młodzież LOTE miała okazję wystąpić w tym repertuarze także w sali sesyjnej Sejmiku Śląskiego z okazji podsumowania obchodów Roku Józefa Buzka oraz dla konferencji księży Diecezji Katowickiej w auli LOTE.
26 stycznia 2024 r. o godzinie 19.00 rozpoczął się w hotelu Pod Brunatnym Jeleniem Bal Studniówkowy klas 4 LOTE. Na pięknie przystrojonej sali zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice przyszłych maturzystów. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Po polonezie przyszedł czas na przemówienia, a później zaczęła się wspólna zabawa uczniów z osobami towarzyszącymi oraz całym gronem pedagogicznym. Bawiliśmy się świetnie. Był to niewątpliwie wieczór należący do tych wyjątkowych i niezapomnianych.
Koncert Kolęd „Dzieci śpiewają kolędy” w Teatrze im. A. Mickiewicza jest organizowany od 1993 roku czyli od momentu powstania Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego. Tylko w dwóch latach pandemii koncerty się nie odbyły. Bohaterami koncertu są chórki dziecięce działające przy parafiach ewangelickich Diecezji Cieszyńskiej Kościoła E.-A. W tym roku, w koncercie w dniu 3.01.2024, zaśpiewały oraz zagrały chórki i zespoły z Cieszyna, Skoczowa, Drogomyśla oraz z Hażlachu i Zamarsk. Celem kolędowania jest przekazywanie Dobrej Nowiny z pokolenia na pokolenie oraz aby śpiew i radość młodych wykonawców niosły Boże przesłanie zbawienia dla ludzi.
W środę 13 września 2023 r. dwadzieścioro uczniów LOTE wybrało się do Krakowa wraz z ks. Marcinem Brzóską i ks. Mateuszem Mendrochem. Wyjazd był związany z 13. Zgromadzeniem Ogólnym Światowej Federacji Luterańskiej.
W poniedziałek 19 czerwca 2023 r. licealiści z klas pierwszych LOTE mieli okazję wziąć udział w lekcji historii przeprowadzonej w Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie, gdzie zapoznali się z historią cieszyńskiego pułku podhalańczyków oraz obejrzeli pamiątki związane z najnowszym okresem historii Śląska Cieszyńskiego. Następnie uczniowie udali się do „Garnizonu" - Ośrodka Edukacji Obronnej.